Na zvaničnoj Facebook stranici bivši premijer i lider Građanskog pokreta URA (GP URA) dr Dritan Abazović uputio je emotivan oproštaj povodom smrti Voja Stanića, jednog od najvažnijih crnogorskih slikara.
Abazović je istakao veličinu Stanićevog doprinosa umjetnosti i kulturi, poručivši da će njegovo djelo trajati vječno.
– Možda si spustio svoja jedra, ali će tvoja barka ploviti vječno horizontom besmrtnosti i ljepote! Hvala ti, Vojo, što si nam kroz svoj jedinstveni talenat pokazao ljepotu i magiju života. Tvoje djelo će živjeti vječno! – napisao je Abazović.
Dodao je da je sa tugom primio vijest o odlasku velikog umjetnika, čija je umjetnost, ispunjena duhovitošću, toplinom i jedinstvenim pogledom na svakodnevni život, ostavila neizbrisiv trag u crnogorskoj i regionalnoj kulturi.
Na kraju je poručio: “Počivaj u miru, barba!”
Vojo Stanić, poznat po svom prepoznatljivom stilu i poetici, bio je umjetnik koji je na svojim platnima na jedinstven način oslikavao ljepotu običnih trenutaka, postajući sinonim za bezvremenski duh Mediterana. Njegov odlazak predstavlja veliki gubitak za crnogorsku umjetnost.
Komentariši