Abazović se oprostio od Voja Stanića: “Počivaj u miru, barba”

post-img
autor-img 24KROZ7 19.11.2024. 20:50

Na zvaničnoj Facebook stranici bivši premijer i lider Građanskog pokreta URA (GP URA) dr Dritan Abazović uputio je emotivan oproštaj povodom smrti Voja Stanića, jednog od najvažnijih crnogorskih slikara.

Abazović je istakao veličinu Stanićevog doprinosa umjetnosti i kulturi, poručivši da će njegovo djelo trajati vječno.

– Možda si spustio svoja jedra, ali će tvoja barka ploviti vječno horizontom besmrtnosti i ljepote! Hvala ti, Vojo, što si nam kroz svoj jedinstveni talenat pokazao ljepotu i magiju života. Tvoje djelo će živjeti vječno! – napisao je Abazović.

Dodao je da je sa tugom primio vijest o odlasku velikog umjetnika, čija je umjetnost, ispunjena duhovitošću, toplinom i jedinstvenim pogledom na svakodnevni život, ostavila neizbrisiv trag u crnogorskoj i regionalnoj kulturi.

Na kraju je poručio: “Počivaj u miru, barba!”

Vojo Stanić, poznat po svom prepoznatljivom stilu i poetici, bio je umjetnik koji je na svojim platnima na jedinstven način oslikavao ljepotu običnih trenutaka, postajući sinonim za bezvremenski duh Mediterana. Njegov odlazak predstavlja veliki gubitak za crnogorsku umjetnost.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku