Nijesu me pitali jesam li normalan, niti zašto sam ih ubio, rekao je danas, osporavajući nalaz vještaka, Bjelopoljac Alija Balijagić u Apelacionom sudu Crne Gore kojem je njegov branilac, advokat Rešad Muzurović podnio žalbu na presudu Višeg suda u Bijelom Polju kojim je taj šezdesetšestogodišnjak osuđen na 40 godina zatvora zbog teškog ubistva brata i sestre, Jovana i Milenke Madžgalj, u Sokocu 25. oktobra 2024.
Dok je u sudnici Apelacionog suda danas čitana prvostepena presuda, a potom i žalba Muzurovića koji traži njeno ukidanje i vraćanje postupka na ponovno suđenje, Balijagić je sve vrijeme mirno sjedio na optuženičkoj klupi.
– Zašto se ne pročita moja izjava. Zašto je došlo do ubistva. Vještaci me nijesu pitali zašto sam to učinio… Ja te osobe nikad nijesam ni čuo, ni vidio – rekao je danas Balijagić obraćajući se tročlanom vijeću Apelacionog suda kojim predsjedava sutkinja Zorica Milanović.
Psihijatrijsko vještačenje osuđenog za dvostruko ubistvo u žalbi je osporio i njegov branilac.
– Zaključak o Balijagićevom mentalnom stanju ne može se zasnivati na dvosatnom razgovoru, posebno imajući u vidu da je on od 65 godina života 32 proveo u zatvoru – kazao je advokat Muzurović.
Komentariši