Policija u Nikšiću privela je dvije osobe u okviru odvojenih akcija, nakon što je jedno lice lažno prijavilo bombu u noćnom klubu, dok je drugo uhapšeno zbog posjedovanja narkotika. U oba slučaja, Uprava policije sprovela je hitne mjere radi očuvanja javnog reda i zaštite bezbjednosti građana.
Prvi slučaj dogodio se 18. oktobra kada je M.B. (31) iz Nikšića, oko 23:45 časova, pozvao dežurnu službu Odjeljenja bezbjednosti Nikšić i obavijestio ih da je u jednom noćnom klubu postavljena eksplozivna naprava. Po dolasku na lice mjesta, policija je zajedno sa Službom zaštite i spasavanja i ekipom Hitne medicinske pomoći evakuisala noćni klub i izvršila pregled unutrašnjosti objekta. Prilikom pregleda nije pronađena nikakva eksplozivna naprava, te se pokazalo da je dojava bila lažna.
Nakon sprovedene istrage, utvrđeno je da je M.B. sa svog mobilnog telefona prijavio lažni incident, izazivajući paniku i nered među građanima. Osumnjičeni je, po nalogu nadležnog tužioca, lišen slobode zbog krivičnog djela izazivanje panike i nereda.
U drugom slučaju, policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić sproveli su akciju pretresa stana D.Đ. (44), također iz Nikšića, u cilju suzbijanja zloupotrebe narkotika. Tokom pretresa, pronađena su tri pakovanja supstance za koju se sumnja da je kokain, 97 tableta ksalola i novac u iznosu od 470 eura. Istraga je ukazala da se D.Đ. bavi uličnom prodajom narkotika, te je po nalogu tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, osumnjičeni lišen slobode zbog sumnje na krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. On će uz krivičnu prijavu biti priveden tužiocu na dalje postupanje.
Uprava policije najavila je nastavak intenzivnih aktivnosti usmjerenih na suzbijanje svih oblika kriminala, posebno u vezi s uličnom prodajom narkotika, u saradnji sa nadležnim institucijama radi zaštite građana.
Komentariši