Opasna vožnja u Hrvatskoj: Uhapšeni Crnogorci nakon što su gurali vozilo na auto-putu

post-img Foto: Pluton logistics
autor-img 24KROZ7 30.04.2026. 14:36

Splitsko-dalmatinska policija uhapsila je dvojicu državljana Crne Gore zbog rizične vožnje na auto-putu A1, gdje je sinoć jedan od njih, upravljajući vozilom, gurao drugo vozilo u kojem se nalazio njegov sunarodnik, prenose hrvatski mediji.

Incident su u srijedu uveče, u blizini izlaza Zagvozd prema Dubrovniku, primijetili saobraćajni policajci HAC-a. Nakon što su uočili dva automobila sa nizozemskim registarskim oznakama, zaustavili su ih i odmah obavijestili policiju.

Na mjesto događaja ubrzo su stigli službenici Granične policije Imotski, koji su u oba vozila zatekli crnogorske državljane, dok su se u jednom automobilu nalazila i dva putnika.

Utvrđeno je da su se kretali iz pravca Zagreba ka Dubrovniku, pri čemu je vozač jednog automobila gurao drugo vozilo. Takvim ponašanjem ozbiljno su narušili bezbjednost saobraćaja i doveli u opasnost živote ljudi, kao i imovinu većih razmjera. Osumnjičeni su lišeni slobode, a kriminalistička obrada je u toku, saopšteno je iz policije.

Njih dvojica su privedeni u prostorije Granične policije Imotski, a prema dostupnim informacijama, tokom dana bi, uz krivičnu prijavu zbog sumnje na ugrožavanje saobraćaja, trebalo da budu predati pritvorskom nadzorniku.

Za ovo krivično djelo, prema Krivičnom zakoniku, predviđena je kazna zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku