Sestra ubijenog policijskog inspektora, Slavoljuba Šćekića, Slavica Šćekić prijavila je Upravi policije prijetnje koje je dobila putem telefona s nepoznatog broja. Incident se dogodio nakon što je prisustvovala suđenju u vezi sa ubistvom svog brata, na kojem su prisustvovali optuženi Saša Boreta, Ljubo Bigović, Ljubo Vujadinović i Milan Šćekić.
U prijavi je navela da je sinoć primila poziv sa zaštićenog broja. “Kada sam se javila, začuo se muški glas, prodoran i zastrašujući, koji mi je rekao: ‘koljemo telad’. U stanju šoka, ponovo sam rekla ‘halo’, a muškarac je ponovio iste riječi”, napisala je Šćekić u svojoj prijavi.
Prestravljena, Slavica je prekinula vezu, a osjećaj straha i nelagode bio je toliko jak da nije mogla da izađe iz kuće kako bi prijavila slučaj te večeri.
– Ovo povezujem sa dugogodišnjim opterećenjem koje trpimo, jer je moj brat Slavoljub Šćekić, dok je obavljao policijski posao, izgubio život prije 19 godina, a nalogodavac tog zločina još uvijek nije otkriven – dodala je Slavica Šćekić.
Uprava policije je potvrdila prijavu i započela provjeru slučaja kako bi identifikovali osobu koja je upućivala prijetnje.
Komentariši