Uprava policije: U Herceg Novom lišena slobode dva lica zbog ulične prodaje narkotika

post-img Foto: iStock
autor-img 24KROZ7 10.12.2024. 09:50

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ – Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, nastavljaju sa realizacijom sveobuhvatnih višemjesečnih aktivnosti na suzbijanju tzv. ulične prodaje narkotika, saopštili su iz Uprave policije.

U sklopu navedenih aktivnosti policijski službenici su juče lišili slobode lica Đ.Ž.(29) i I.P.(41) iz Herceg Novog, zbog sumnje da su počinili krivična djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Pretresom stana i drugih prostorija koje koristi lice I.P. pronađena je manja količina biljne materije nalik na opojnu drogu marihuana kao i mobilni telefoni za koje se sumnja da potiču iz krivičnog djela, a koji će biti predmet daljih vještačenja.

Đ.Ž. i I.P. su uz krivične prijave sprovedeni Višem državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost.

Prethodno sprovedenim aktivnostima u istom predmetu pronađeno je i oduzeto oko 1 kilogram opojne droge marihuana, meksičke pečurke koje spadaju u listu opijata, i opojna droga kokain što je rezultiralo podnošenjem dvije krivične prijave protiv dva lica.

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ će i u narednom periodu nastaviti sa radnjama usmjerenim na rasvjetljavanje krivičnih djela iz oblasti zloupotrebe droga i procesuiranjem povezanih lica, zaključili su iz Uprave policije.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku