Bivši direktor crnogorske policije, Veselin Veljović, danas je stigao na suđenje u Viši sud u Podgorici, gdje se suočava sa optužbama za odavanje službene tajne i stvaranje kriminalne organizacije. Veljović je na suđenje došao u pratnji svog advokata, Mihaila Volkova.
Podsjetimo, Veljović je uhapšen 24. jula 2023. godine, a Specijalno državno tužilaštvo (SDT) smatra da je bio član kriminalne grupe Aleksandra Mrkića, koji je navodno bio organizator krijumčarenja velikih količina cigareta. Grupa se tereti za šverc cigareta, pranje novca, zloupotrebu službenog položaja i još nekoliko ozbiljnih krivičnih djela.
Tokom boravka u pritvoru, Veljović je imao ozbiljne zdravstvene probleme, što je zahtijevalo njegovu hospitalizaciju dva puta. I pored toga, suđenje je nastavilo svoj tok, a optužnica obuhvata ukupno 15 osoba, među kojima su i osobe bliske Veljoviću, poput Arsenija Kalezića, Muja Nikočevića i Željka Bulatovića.
Kako je već ranije potvrđeno, Aleksandar Mrkić, koji je označen kao organizator ove kriminalne grupe, trenutno je u bjekstvu. On je optužen za ključnu ulogu u organizovanju šverca cigareta i drugim krivičnim djelima.
Komentariši