U Vladinom domu na Cetinju danas je održana komemorativna sjednica povodom tragedije koja je potresla Crnu Goru. Skup je okupio ministre, ambasadore, predsjednike opština, kao i predstavnike izvršne i svjetovne vlasti.
Sjednici su prisustvovali predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, bivši predsjednik Milo Đukanović i gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković.
Obraćajući se prisutnima, Đurašković je govorio o težini tragedije koja je ostavila dubok trag na cijelu zemlju.
– Još jedna tragedija nezapamćenih razmjera pogodila je Cetinje i Crnu Goru. Gubitak 12 života ostavio nas je u šoku i nevjerici. Posebno boli gubitak dva anđela koji su bili simbol nevinosti. Ostavili su prazninu u našim srcima. Jedino što možemo je da uputimo najiskrenije saučešće porodicama i da im pomognemo u njihovom bolu – kazao je Đurašković.
Dodao je da ovo nije samo gubitak porodica stradalih, već cijelog društva.
Sjednici su prisustvovali i gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, brigadni general Zoran Lazarević, kao i brojni predstavnici političkih partija.
Iz Prijestonice je poručeno da je ovo trenutak u kojem se cijelo društvo okuplja u duhu solidarnosti i saosjećanja, kako bi se odala počast žrtvama i pružila podrška njihovim porodicama.
Tragedija koja je zadesila Cetinje potresla je cijelu Crnu Goru, ostavljajući bolne posljedice, ali i pozivajući na jedinstvo i solidarnost u ovim najtežim trenucima.
Komentariši