Crna Gora danas obilježava Dan žalosti povodom tragičnog događaja u zagrebačkoj Osnovnoj školi “Prečko”, gdje je tinejdžer u petak nožem povrijedio učiteljicu i šestoro učenika, od kojih je jedno dijete izgubilo život.
Odluka o proglašenju Dana žalosti donesena je na telefonskoj sjednici Vlade Crne Gore, uz saglasnost većine članova.
– Dan žalosti označava se obaveznim isticanjem zastave na pola koplja na svim zgradama državnih organa, zgradama organa lokalne samouprave i javnih ustanova, u skladu sa Zakonom o državnim simbolima i Danu državnosti Crne Gore – navodi se u saopštenju Vlade.
Takođe, na dan žalosti na javnim mjestima neće se održavati programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera, a u ugostiteljskim objektima zabranjeno je emitovanje muzike. Elektronski i drugi mediji obavezni su da prilagode programske sadržaje obilježavanju Dana žalosti.
Komentariši