I nastavnik OŠ “Štampar Makarije” prijavljen zbog navodnog nedoličnog ponašanja

post-img Foto: Facebook, JU OŠ “Štampar Makarije”
Vijesti 20.12.2024. 11:45

U podgoričkoj osnovnoj školi “Štampar Makarije” prijavljen je slučaj navodnog nedoličnog ponašanja jednog od nastavnika. Više učenika je prijavilo ovog nastavnika, zbog čega se, prema informacijama, trenutno sprovode ankete u deset odjeljenja kojima predaje, od šestog do devetog razreda.

Direktor OŠ “Štampar Makarije”, Novica Gačević, nije odgovarao na pozive novinara “Vijesti” u vezi s ovim slučajem.

Prema nezvaničnim informacijama, o prijavi je obaviješteno Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, kao i Zavod za školstvo. Škole imaju obavezu da prate uputstva Ministarstva i Zavoda u slučaju prijave bilo koje vrste nasilja, a sprovođenje anketa kao što je ova predstavlja jedan od načina da se utvrdi ponašanje i kvalitet rada nastavnika.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku