Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) je juče uputilo Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) zahtjev za preispitivanje trećeg slučaja profesora iz JU Gimnazije „Slobodan Škerović“ u Podgorici, koji se odnosi na navode o neprimjerenim radnjama prema učenicima. Ovaj korak Ministarstvo je preduzelo u cilju daljeg razjašnjenja situacije i preduzimanja odgovarajućih mjera.
Na osnovu prijave o neprimjerenom ponašanju, Ministarstvo je odmah obavijestilo Upravu Gimnazije „Slobodan Škerović“ u Podgorici, kao i Prosvjetnu inspekciju, kako bi se sprovele dalje istrage i odgovarajući postupci u okviru nadležnosti obrazovnih institucija. MPNI ističe da je ovim postupkom želja da se osigura odgovornost svih učesnika u obrazovnom procesu i da se stvori okruženje u kojem će učenici biti zaštićeni od bilo kakvih oblika neprimjerenog ponašanja.
– Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija će preduzeti sve radnje u okviru svojih nadležnosti kako bismo, kroz set mjera i aktivnosti, stvorili bezbjedno i sigurno okruženje za naše učenike – navodi se u saopštenju ovog ministarstva.
Komentariši