Nalaz inspekcije: Direktorica Gimnazije “Slobodan Škerović” bez ugovora o radu

post-img Foto: Adria.tv
Vijesti 18.12.2024. 09:48

Direktorica Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici, Biljana Vučurović, trenutno obavlja funkciju rukovodioca bez potpisanog ugovora o radu sa tom obrazovnom ustanovom. Ovo je utvrdila Inspekcija rada tokom kontrole sprovedene u školi.

Inspektor Azren Vučetović u svom nalazu ukazuje na nepravilnosti i nalaže da se hitno preduzmu koraci kako bi se zaključio ugovor o radu sa Vučurović.

S druge strane, inspektor Vučetović je u istom izvještaju konstatovao da je Vučurović postupila u skladu sa zakonom kada je riješila slučaj nastavnika koji je u Viber grupi slao neprimjerene poruke. Taj nastavnik je suspendovan, čime je direktorica, kako se navodi, preduzela sve potrebne mjere.

Na pitanja novinara o tome zašto ugovor nije potpisan, Vučurović nije željela da odgovori. Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija takođe nije stiglo objašnjenje o tome ko je odgovoran za potpisivanje ugovora, zašto to nije urađeno, i kakve su posljedice ove situacije.

Advokat Veselin Radulović smatra da je ovdje riječ o kršenju zakona.

Činjenica je da je zakon prekršen. Postavlja se pitanje na koji način je direktorica ostvarivala prava iz radnog odnosa na ovoj poziciji, posebno pravo na zaradu, jer je plata direktora sigurno veća od plate profesora. Dobro je što su inspektori ovo utvrdili i dali mogućnost školi da nepravilnost ispravi. Međutim, ostaje nejasno kako će biti tretiran period u kojem je već radila bez ugovora – ističe Radulović.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku