Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) sinoć je primilo obavještenje o još jednom slučaju potencijalnog uznemiravanja učenice od strane profesora.
Kako je navedeno u saopštenju Ministarstva, prepiska vezana za ovaj slučaj odmah je proslijeđena Gimnaziji “Slobodan Škerović” na hitno postupanje, kao i Osnovnom državnom tužilaštvu.
– Kako tema koja je uznemirila javnost prethodnih dana očigledno nije izolovan slučaj, pozivamo sve koji imaju saznanja o ovom ili sličnim događajima u crnogorskim školama da iste prijave Ministarstvu kako bismo preduzeli dalje radnje i zajedno stali na kraj pojavama kojima u našem obrazovnom sistemu ne smije biti mjesta – poručili su iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.
Naglašeno je da će javnost biti blagovremeno obaviještena o svim daljim aktivnostima koje Ministarstvo preduzme.
Komentariši