Podgorica se jutros probudila pod udarima olujnog vjetra koji je prouzrokovao značajnu štetu u gradu. U Ulici “Kralja Nikole”, jak sjeveroistočni vjetar oborio je bor, koji je pao na zaštitnu ogradu mosta braće Zlatičanin i izazvao materijalnu štetu. Srećom, nije bilo povrijeđenih.
Komunalne službe su brzo reagovale uklonivši oboreno drvo i postavivši trake za upozorenje i obezbjeđenje lokacije. Građani koji prolaze ovim dijelom grada savjetuju se na oprez zbog mogućih posljedica vjetra.
Prema najavama Direktorata za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova, sjeverni i sjeveroistočni vjetar nastaviće da duva tokom naredna dva do tri dana. Upozoravaju se građani da budu oprezni, jer se očekuju udari vjetra brzine i do 100 kilometara na sat. Posebno se apeluje na vlasnike vozila da ih parkiraju na sigurnim mjestima, daleko od drveća i nestabilnih konstrukcija.
Ovaj događaj ponovo otvara pitanje otpornosti gradskog zelenila i infrastrukture na vremenske nepogode. Podsjećamo, Podgorica je ranijih godina već bila pogođena sličnim situacijama kada su snažni vjetrovi izazvali štete, posebno na starim stablima i građevinama.
Građani su pozvani da prate vremenske prognoze i pridržavaju se savjeta nadležnih službi kako bi se smanjio rizik od povreda i materijalne štete.

Komentariši