Prvi snijeg na sjeveru Crne Gore: Početak prave zimske idile

post-img Foto: Dan
autor-img 24KROZ7 14.11.2024. 10:58

Jutros su mnoge opštine na sjeveru Crne Gore osvanule pod prvim snijegom ove sezone. Žabljak i Kolašin jutros su prekriveni sniježnim pokrivačem visine oko deset centimetara, stvarajući pravi zimski pejzaž. Ako se po jutru dan poznaje, predstoji nam sezona bogata snijegom, što raduje sve ljubitelje zimskih sportova i turizma.

Prema podacima Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju, snijeg trenutno pada i u Pljevljima i Beranama, a u ovim opštinama očekuje se dalji rast visine sniježnog pokrivača. Na Žabljaku je temperatura jutros iznosila -2,6 stepeni celzijusa, dok se u Kolašinu i Pljevljima kretala oko nule.

Pitanje koje mnogi postavljaju ovih dana jeste da li su putari spremni za dolazak zime ili će, kao što to često biva, snijeg donijeti izazove za vozače i putnu infrastrukturu. Iz lokalnih službi poručuju da su u pripravnosti i da će raditi na održavanju prohodnosti puteva kako bi građani i turisti mogli bezbjedno putovati.

Iako donosi izazove, snijeg na sjeveru Crne Gore uvijek donosi i posebnu čaroliju. Čarolija zimske idile, bijeli pokrivač i svježina jutra oduzimaju dah, a slike zabijeljenih planina već plijene pažnju na društvenim mrežama. Ukoliko se snijeg zadrži i stvore odgovarajući uslovi, Kolašin i Žabljak mogli bi uskoro ugostiti prve turiste željne zimskih sportova i planinskog odmora.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku