Dr Sead Šahman, predsjednik Bošnjačkog demokratskog pokreta (BDP), uputio je čestitku građanima Crne Gore i dijaspore povodom 21. maja – Dana nezavisnosti Crne Gore, ističući značaj ovogodišnjeg jubileja, odnosno dvije decenije od obnove crnogorske nezavisnosti.
Kako je naveo, ovogodišnje obilježavanje Dana nezavisnosti ima poseban istorijski značaj, jer se navršava 20 godina od referenduma na kojem su se građani opredijelili za slobodnu, suverenu i demokratsku Crnu Goru.
– Ove godine obilježavamo veliki jubilej – 20 godina od obnove nezavisnosti, istorijskog trenutka u kojem su građani jasno izrazili opredjeljenje za slobodnu, suverenu i demokratsku Crnu Goru – poručio je Šahman.
On je naglasio da je bošnjački narod 2006. godine dao snažan doprinos obnovi nezavisnosti, vođen uvjerenjem da Crna Gora treba da bude multietnička, multivjerska i građanska država jednakih šansi za sve njene građane i narode.
Prema njegovim riječima, upravo takvu Crnu Goru Bošnjački demokratski pokret želi i danas – stabilnu, evropsku, demokratsku i prosperitetnu državu, koja je dio evropske porodice naroda i članica NATO saveza.
Šahman je istakao da Dan nezavisnosti treba da bude podsjetnik na vrijednosti zajedništva, međusobnog poštovanja i odgovornosti svih društvenih aktera da zajedno rade na izgradnji društva mira, pravde i napretka za buduće generacije.
– Neka nas Dan nezavisnosti podsjeti na vrijednosti zajedništva, međusobnog poštovanja i odgovornosti da zajedno gradimo društvo mira, pravde i napretka za buduće generacije – naveo je on u čestitki.
Na kraju obraćanja, predsjednik BDP-a uputio je čestitku svim građankama i građanima Crne Gore.
– Srećan 21. maj – Dan nezavisnosti Crne Gore! – zaključio je Šahman.
Komentariši