Predsjednik Bošnjačkog demokratskog pokreta (BDP) Sead Šahman uputio je čestitku povodom nastupajućeg Kurban bajrama svim pripadnicima islama u Crnoj Gori i dijaspori, uz poruku mira, zajedništva i jačanja međuljudskih odnosa.
– Povodom Kurban bajrama, u ime Bošnjačkog demokratskog pokreta i u svoje lično ime, upućujem najiskrenije čestitke svim pripadnicima islama u Crnoj Gori i dijaspori – naveo je Šahman.
On je istakao da bajramski dani treba da budu vrijeme u kojem se dodatno jačaju porodične i društvene veze, te podstiče međusobno razumijevanje i solidarnost.
– Neka dani Kurban bajrama donesu mir, zdravlje i porodičnu sreću, te budu podsticaj jačanju međusobnog povjerenja, solidarnosti i zajedništva. U vremenu brojnih izazova, vrijednosti praštanja, humanosti i dobrosusjedskih odnosa ostaju temelj našeg društva i zajedničke budućnosti – poručio je on.
Šahman je naglasio da Kurban bajram podsjeća na važnost žrtve, razumijevanja i brige za druge, ali i na obavezu očuvanja društvenog sklada u Crnoj Gori.
– Kurban bajram nas podsjeća na važnost žrtve, razumijevanja i brige za druge, ali i na obavezu da čuvamo multietnički i multikonfesionalni sklad Crne Gore kao jedno od njenih najvećih bogatstava – istakao je predsjednik BDP-a.
Na kraju čestitke, Šahman je poželio da vjernici praznične dane provedu u radosti i okruženi najbližima.
– Želim da bajramske dane provedete u radosti, okruženi porodicom, prijateljima i komšijama, dijeleći ljubav, poštovanje i toplinu sa svima. Bajram šerif mubarek olsun – zaključio je Šahman.
Komentariši