Štrajk kao upozorenje državi: Zaposleni u institucijama kulture traže dostojanstvene zarade

post-img Foto: RTCG
RTCG 08.05.2026. 09:42

Zaposleni u svim institucijama kulture širom države organizovali su štrajk upozorenja juče od 10 sati do 10 sati i 30 minuta zbog izostanka dijaloga sa Ministarstvom kulture i medija.

Predsjednik Sindikata JU Centar za konzervaciju i arheologiju Dragan Vujačić podsjetio je da su se još početkom godine obratili resornom ministarstvu, ali da nijesu dobili nikakav odgovor.

– Zato smo danas ispred svih institucija kulture u Crnoj Gori, kako bi podsjetili na naš zahtjev za uvećanje zarada od 30 odsto za sve zaposlene u institucijama kulture. Očekujemo da će nadležni čuti naš poziv i početi dijalog – istakao je Vujačić.

Predsjednica Sindikata Nacionalne biblioteke „Đurđe Crnojević“ Jelena Stanojević kazala je da koriste sve što je zakonski moguće kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo.

– Radnici u kulturi imaju najmanje zarade u državi, a znamo koliko je kultura važna pa je i naš protest opravdan. Ovo je još jedan poziv na dijalog, a ako izostane preduzećemo dalje zakonski moguće korake – poručila je Stanojević.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku