U Gimnaziji “Slobodan Škerović” prijavljen još jedan profesor

post-img Gimnazija “Slobodan Škerović“
Vijesti 19.12.2024. 10:03

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija juče je dostavilo podgoričkom tužilaštvu obavještenje o još jednom navodnom slučaju neprimjerenog ponašanja nastavnika prema učenicima Gimnazije „Slobodan Škerović“. Prema nezvaničnim informacijama, radi se o trećem prijavljenom nastavniku te ustanove, a incident se navodno dogodio prije šest godina. Ministarstvo je o ovom slučaju obaviješteno anonimnim dopisom.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija juče je uputilo Osnovnom državnom tužilaštvu zahtjev za preispitivanje trećeg slučaja profesora iz JU Gimnazije „Slobodan Škerović“ u Podgorici, u vezi sa navodima o neprimjerenim radnjama prema učenicima. Ministarstvo je o prijavi slučaja odmah informisalo Upravu JU Gimnazije „Slobodan Škerović“ Podgorica i Prosvjetnu inspekciju. Ministarstvo će preduzeti sve radnje u okviru svojih nadležnosti kako bismo, kroz set mjera i aktivnosti, stvorili bezbjedno i sigurno okruženje za naše učenike – saopšteno je iz Ministarstva.

Nekoliko sati prije nego što je upućeno obavještenje o trećem nastavniku, Ministarstvo je tužilaštvu dostavilo dopunu prijave protiv nastavnika koji je suspendovan prošle sedmice. Prema nezvaničnim informacijama, radi se o nepristojnoj mejl prepisci sa učenikom trećeg razreda Gimnazije. Ministarstvo je o ovom slučaju obavijestio Kosta Mijušković, jedan od organizatora nedavnog protesta ispred Gimnazije.

Mijušković je u emisiji „Reflektor“ TV Vijesti saopštio da je prosvjetnom resoru dostavljena nova dokumentacija u vezi sa suspendovanim profesorom. Naglasio je da se radi o učeniku koji trenutno pohađa tu školu.

Podgorička policija je 10. decembra, po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva, postupala po prijavi da je suspendovani profesor neprimjereno komunicirao sa učenicom na Vajber grupi odjeljenja. Međutim, prema nezvaničnim informacijama, učenica je u prisustvu roditelja inspektorima izjavila da na bilo koji način nije osjetila da je profesor uznemirava ili se nepristojno ophodi prema njoj ili prema bilo kome u razredu ili školi. Takođe, i učenica i njeni roditelji tvrdili su da je profesor zapravo najbolji nastavnik u školi te da vodi računa o svim učenicima podjednako.

Gimnazija „Slobodan Škerović“ već sedmicama je u centru pažnje javnosti. Centar za istraživačko novinarstvo (CIN CG) krajem novembra objavio je tekst u kojem je, između ostalog, naveden slučaj nastavnika R.Č. koji je 2021. godine svojoj bivšoj učenici slao nedolične poruke. Tada ga je direktorica Biljana Vučurović sankcionisala novčano, navodeći da je to bilo sve što je mogla da preduzme shodno zakonima.

Prošlog petka ispred Gimnazije je organizovan protest na kojem je više stotina građana zahtijevalo da se nastavniku R.Č. zabrani rad u vaspitno-obrazovnim ustanovama, kao i da Vučurović podnese ostavku zbog navodno neadekvatne reakcije. Školu je zbog ovog slučaja kontrolisala i Prosvjetna inspekcija, a najavljeno je da će inspektori predložiti razrješenje direktorice. Vučurović je, s druge strane, podnijela krivičnu prijavu, tvrdeći da je tokom inspekcijskog nadzora došlo do niza propusta na njenu štetu i na štetu ugleda škole. Problematizovala je i ovlašćenja inspektorke Lucije Adžić.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija u međuvremenu je zatražilo od zdravstvenih vlasti da provjere zakonitost bolovanja nastavnika Gimnazije, kako bi dodatno utvrdilo sve činjenice u vezi sa ovim slučajevima.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku