Više desetine borova i čempresa posječeno je na placu nekadašnje vojne kasarne preko puta “Siti keja” u podgoričkom naselju Zagorič.
Iz Agencije za upravljanje zaštićenim područjima Podgorice kazali su da nijesu nadležni za taj dio grada, ali da će situaciju prijaviti nadležnim organima, pišu Vijesti.
Video: Aleksandar Dragicevic (Fejsbuk)
“Agencija će podnijeti prijavu ekološkoj i građevinskoj inspekciji. Nema table na tom posjedu gdje se nalaze borovi. U pitanju je pravi ekocid”, rekli su iz Agencije.
Vijesti pišu pozivajući se na nezvanična saznanja da je o privatnoj parceli na kojoj je planirana izgradnja višespratnog stambenog objekta.
Komentariši