Direktorica podgoričke Gimnazije “Slobodan Škerović“, Biljana Vučurović, potvrdila je za Pobjedu da joj je stigao zahtjev za izjašnjenje na prijedlog prosvjetne inspektorke Lucije Adžić koja je tražila njeno razrješenje. “I oni moraju sačekati moj odgovor”, kazala je Vučurović, ne precizirajući rok u kojem će odgovoriti.
Prosvjetna inspekcija je, kako navode izvori, zaključila da Vučurović u slučaju profesora Radomana Čečovića, koji je prije tri godine slao uznemirujuće poruke bivšoj učenici Sari Vujisić, nije ispoštovala propise. Inspekcija tvrdi da je disciplinska mjera profesoru izrečena, ali da Vučurović nije istražila navode o mogućem uznemiravanju drugih učenica škole. Profesor Čečović je odbacio optužbe o kontaktiranju drugih učenica, dok se incident nije prijavio Ministarstvu, policiji ili tužilaštvu.
Vučurović, međutim, tvrdi da je ispoštovala sve procedure i da je postupala u skladu sa zakonom.
Nakon što je Centar za istraživačko novinarstvo objavio ispovijest Sare Vujisić, javnost je burno reagovala, a Ministarstvo prosvjete dokumentaciju o ovom slučaju proslijedilo je Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
Do sada su održana dva protesta građana koji su tražili otkaz direktorki Vučurović i profesoru Čečoviću. Čečović, koji se od 17. decembra nalazi na bolovanju, saopštio je tada upravi da više neće raditi. Uprava i dalje čeka njegov pisani odgovor i izjašnjenje o daljem statusu, jer nije dostavio medicinsku dokumentaciju koja bi opravdala odsustvo.
Komentariši