Nastavak protesta najavili su akcionari „Radoja Dakića“, a razlog je, kako tvrde, nezakonita prodaja imovine koja pripada hiljadama građana.
Predsjednik Udruženja manjinskih akcionara „Radoje Dakić“, Milan Vukčević, gostujući u emisiji „Stav regiona“ na Newsmax Balkans TV, poručio je da će se protesti nastaviti i intenzivirati. On ističe da se radi o borbi za restituciju privatne svojine oko 3.340 fizičkih lica, navodeći da je imovina akcionara otuđena bez njihovog znanja i saglasnosti.
Prema njegovim riječima, akcionari godinama čekaju odgovor nadležnih institucija, iako su se više puta zvanično obraćali Vladi i Skupštini.
– Obraćali smo se Vladi i predsjedniku Skupštine, ali do danas nijesmo dobili odgovor – naveo je Vukčević.
Podsjetio je i na proces vaučerske privatizacije iz 2001. godine, kada je veliki broj građana uložio svoje vaučere u „Radoje Dakić“, te danas, kako kaže, traže ono što im zakonski pripada.
On tvrdi da je riječ o slučaju koji traje godinama bez epiloga, iako, kako navodi, postoje sudske presude i dokumentacija koja potvrđuje potraživanja akcionara.
– Tražimo oko 22 miliona eura. Sve radimo na osnovu zvaničnih podataka i vlasničkih listova iz Centralnog depozitarnog društva – rekao je Vukčević.
U svom obraćanju istakao je i da su institucije, prema njegovim tvrdnjama, prekršile Ustav i međunarodne konvencije o zaštiti imovine, posebno ukazujući na dugogodišnji izostanak odgovora nadležnih.
– Privatna svojina je svuda u svijetu neprikosnovena, a kod nas je prodavana imovina građana, uglavnom bivših radnika – kazao je Vukčević za Newsmax Balkans TV.
Zbog svega toga, akcionari najavljuju nastavak okupljanja.
– Okupljamo se svake sedmice i nećemo odustati. Ako ne bude odgovora, ići ćemo pravnim putem i dodatno pojačati pritisak – zaključio je Vukčević.
Komentariši