DETEKTOR LAŽI: Kordić iznijela neistine o prihodima u turizmu, Vlada je demantovala, građani očekuju izvinjenje

post-img Foto: Vlada Crne Gore
autor-img 24KROZ7 16.12.2024. 15:13

Vlada Crne Gore ne prestaje da obmanjuje javnost, a sada su uveli i novitet – demantuju sami sebe.

Podsjetimo javnost da je ministarka turizma, Simonida Kordić, još 8. septembra rekla da su prihodi od turizma premašili 1,5 milijardi eura iako nije navela na osnovu kojeg izvora je došla do tih podataka.

Centralna banka Crne Gore (CBCG) je krajem oktobra tekuće godine saopštila da su prihodi manji za 50 miliona eura, a onda je i sama Vlada početkom decembra saopštila kroz dokument Program ekonomskih reformi 2025-2027. da su prihodi u prva tri kvartala 1,31 milijradi eura i da je ukupan pad u turizmu ove godine nekih 2 odsto u odnosu na rekordnu 2023. godinu.

Zamislite situaciju da ministarka još prije trećeg kvaratla saopštava da je prihod preko 1,5 milijardi, a da Vlada par mjeseci kasnije tvrdi da su prihodi manji.

Hoće li Kordić uputiti izvinjenje građanima ostaje da se vidi u danima pred nama. Jedno je sigurno, Vlada Milojka Spajića svakodnevno iznosi neistine, te na taj način degradira institucije države i ruši njen kredibilitet.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku