Konferencija: „Savremena muzika u Crnoj Gori”

post-img
autor-img 24KROZ7 20.12.2024. 13:22

Udruženje mladih umjetnika Crne Gore organizuje konferenciju pod nazivom „Savremena muzika u Crnoj Gori”, u saradnji sa KIC-om „Budo Tomović” i Sekretarijatom za kulturu Glavnog grada. Ova značajna manifestacija održaće se u utorak, 24. decembra, u sali DODEST, sa početkom u 19 sati.

Konferencija će otvoriti četiri ključna pitanja koja se odnose na budući razvoj umjetničke muzike u Crnoj Gori. Među temama koje će biti razmatrane nalaze se:

– Saradnja crnogorskih kompozitora sa Muzičkim centrom Crne Gore u okviru produkcije novih djela umjetničke muzike,
– Pitanje uvođenja katedre za kompoziciju na Muzičkoj akademiji Cetinje – Univerziteta Crne Gore,
– Stvaralaštvo u duhu kulturnog nasljeđa Crne Gore,
– Regionalna saradnja i razvoj kulture na Balkanu.

Učesnici konferencije biće istaknuti crnogorski kompozitori mlađe generacije, među kojima su Nina Perović, Aleksandar Perunović, Marko Kovač i Milivoje Pićurić. Njihovi doprinosi u oblasti savremene muzike biće ključni za dalje unapređenje ove oblasti u Crnoj Gori.

Kao poseban program, u okviru konferencije nastupiće gudački kvartet „Gosl”, koji čine Luka Perazić (violina), Viktor Huter (violina), Gljeb Bednjakov (viola) i Sari Šaćiri (violončelo). Kvartet „Gosl” izvešće četiri kompozicije koje će biti predstavljene od strane učesnika konferencije, čime će učesnici imati priliku da dožive bogatstvo savremene crnogorske muzičke produkcije.

Ulaz na konferenciju je slobodan.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku