Abazović sa Sokolom: Izgraditi odnose sa Hrvatskom, Vlada neozbiljnom politikom narušila regionalnu saradnju

post-img
autor-img 24KROZ7 04.12.2024. 18:05

Predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović razgovarao je danas u Evropskom parlamentu sa evropskim poslanikom Tomislavom Sokolom.

Kako je saopšteno iz GP URA, njih dvojica su se saglasili da politika saradnje sa susjedima mora biti prioritetna i da na tom polju Crna Gora mora uraditi više.

Narušili smo odnose sa Hrvatskom, predsjednik našeg Parlamenta i potpredsjednik Vlade postali su nepoželjne osobe u toj državi, a narušena je relacija i sa Bosnom i Hercegovinom, a sada i Kosovom. Ova Vlada nije na visini zadatka i takva politika za Crnu Goru je poražavajuća, ako znamo šta je sve urađeno u prethodnom periodu na unapređenju saradnje i dobrosusjedskih odnosa –  rekao je Abazović.

On se zahvalio evropskim poslanicima na pažnji i podršci koju Crnoj Gori pružaju u kontinuitetu.

Imao sam obavezu da upozorim na poražavajuće trendove antievropskih snaga koji svoju neozbiljnost demonstriraju kroz novu Vladu Crne Gore. Mislim da je većini u Briselu sve postalo mnogo jasnije u odnosu na prethodni periodu i zato očekujem da se u bliskoj budućnosti iskristališu novi politički trendovi kako Crna Gora ne bi izgubila svoju šansu koju su stvorile geopolitičke prilike– rekao je Abazović.

U saopštenju piše i da su Abazović i Sokol konstatovali da je za bezbjednost i napredak Zapadnog Balkana od presudne važnosti da sve zemlje nastave da ispunjivaju evropsku agendu i ubrzaju reformski proces.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku