Na današnjoj sjednici Skupštine Glavnog grada biće finaliziovano formiranje nove vlasti u Podgorici, nakon vanrednih lokalnih izbora održanih 29. septembra.
Nova vladajuća koalicija, koju čine Pokret Evropa sad (PES), Demokrate i koalicija “Za budućnost Podgorice”, uz podršku Pokreta za Podgoricu predsjednika države Jakova Milatovića, preuzeće kormilo glavnog grada.
Za predsjednicu Skupštine biće izabrana Jelena Borovinić Bojović iz koalicije “Za budućnost Podgorice”, dok će funkciju gradonačelnika obavljati Saša Mujović iz PES-a, čime će biti postavljen novi pravac u upravljanju gradom.
Opoziciju će ubuduće činiti URA, Demokratska partija socijalista (DPS), Evropski savez, Stranka evropskog progresa i Pokret Preokret. Promjene u političkom pejzažu Podgorice najavljuju dinamičan period za glavni grad, s obzirom na različite prioritete i vizije nove vlasti i opozicije.
Komentariši