Bivša urednica sajta BalkanInsight, Dušica Tomović, na društvenoj mreži Fejsbuk osvrnula se na objavu premijera Milojka Spajića, koji je Crnu Goru pohvalio kao jednu od prvih članica SEPE (Jedinstveno područje plaćanja u eurima).
Tomović je, uz humor, primijetila da je Spajić u svom obraćanju podsjetio na popularnu šalu: “Prvi smo od zemalja kandidata koji smo pretrčali taj cilj i prvi koji smo članica SEPE, a nijesmo članica Evropske ekonomske zone. To je stvarno velika čast“, rekao je Spajić, na što je Dušica reagovala sarkastično: “Spajić kao iz onog vica kako Crnogorci broje: prvi, do prvoga…“, čime je aludirala na to da Crna Gora nije prva zemlja koja je primljena, jer je Albanija istog dana takođe postala član SEPE, što je i potvrdila objavom slike na društvenim mrežama.
Komentariši