U Podgorici je u toku protest ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) koji organizuje neformalna grupa studenata “Kamo sjutra”, povodom tragedije u kojoj je 1. januara u Prijestonici Cetinje ubijeno 12 osoba.
Na protestu se okupilo više hiljada građana, a organizatori su pozvali na 12 minuta tišine za sve žrtve zločina na Cetinju.
Detalji sa protesta
Izvor: Aleksandar Dragićević, Fejsbuk
Okupljeni skandiraju “ostavke,ostavke”, “ubice”… i nose transparente “Tuga, revolt, bijes”, “nema nazad”, “raspad sistema”, “opasnost za sve”, “Bečiću, Šaranoviću i Šćepanoviću ‘ajte polako”…
Iz organizacije “Kamo sjutra” su naglasili da nijesu povezani sa političkim partijama. Oni su pitali koliko života treba da se preuzme odgovornost i da li je 22 života za tri godine, među kojima četvoro djece, dovoljno.
Prisustvo policije je pojačano u Podgorici uoči protesta.
Bulevar Svetog Petra Cetinjskog zatvoren je od zgrade Predsjedništva do Moskovske ulice, a zatvorena je i ulica ispred zgrade Vlade.
Komentariši