Kos će se u četvrtak obratiti crnogorskim poslanicima

post-img Foto: Evropski parlament
autor-img 24KROZ7 13.01.2025. 16:35

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić zakazao je za četvrtak posebnu sjednicu parlamenta, na čijem dnevnom redu je obraćanje komesarke Evropske unije za proširenje Marte Kos. Sjednica će biti održana u zgradi Skupštine, sa početkom u 17 sati i 30 minuta.

Opozicija je tokom druge polovine decembra blokirala nekoliko sjednica parlamenta, izražavajući nezadovoljstvo zbog odluke Ustavnog odbora kojom je konstatovano da su ispunjeni uslovi za penzionisanje troje od šest sudija Ustavnog suda.

U vezi s tom odlukom, Skupština je 17. decembra konstatovala prestanak mandata sutkinji Dragani Đuranović. Kao odgovor na to, opozicija je najavila da neće dozvoliti redovan rad Skupštine sve dok se ne povuče odluka Ustavnog odbora i dok vlast ne počne da poštuje Ustav.

 

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku