Poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Velimir Đoković i dalje koristi službeni automobil koji mu je dodijeljen dok je bio šef kabineta predsjednika Skupštine, Andrije Mandića. Ova informacija potvrđena je u izvještajima objavljenim na zvaničnom sajtu Skupštine Crne Gore, a postavlja pitanja o pravilima korišćenja skupštinskih vozila.
Đoković je na poziciju šefa Mandićevog kabineta imenovan 10. novembra prošle godine. Ubrzo nakon toga, prema tada dostupnim podacima, preuzeo je automobil marke „Opel Astra“, star osam godina. U martu ove godine, vozilo je zamijenjeno novijim modelom – „Reno Megan“, starim svega godinu dana.
Iako je Đoković napustio funkciju šefa kabineta u avgustu, prelaskom na poslaničku funkciju nakon što je njegov stranački kolega Slaven Radunović postao ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, on je nastavio da koristi „Reno Megan“.
Prema pravilniku o korišćenju službenih vozila u Skupštini Crne Gore, pravo na korišćenje imaju predsjednik, potpredsjednici i generalni sekretar Skupštine, kao i određena lica u zavisnosti od potreba poslaničkih klubova ili skupštinskih tijela. Takođe, vozila mogu koristiti i šefovi kabineta, ali samo tokom obavljanja te funkcije.
U Đokovićevom slučaju, u tabelama korisnika skupštinskih vozila za avgust i septembar navodi se da koristi „Reno Megan“ po osnovu funkcije šefa kabineta, iako tu funkciju više nije obavljao. U oktobru i novembru, osnov korišćenja promijenjen je u „poslanik“.
Važno je napomenuti da Đoković trenutno nije na čelu nijednog skupštinskog odbora, a za potrebe poslaničkog kluba kome pripada (NSD), automobil je dodijeljen predsjedniku tog tijela, Dejanu Đuroviću.
„Vijesti“ su se obratile Skupštini Crne Gore s pitanjem po kom osnovu Đoković i dalje koristi službeno vozilo, ali odgovor nije dostavljen. Ni Đoković nije odgovorio na pitanje lista o istoj temi.
Prema zvaničnim podacima, vozni park Skupštine Crne Gore čini 37 vozila, od kojih pet trenutno nije zaduženo.
Komentariši