Nove svađe u vladajućoj većini: Ibrahimović osudio čestitku Mandića povodom neustavnog Dana RS-a

post-img Ervin Ibrahimović Andrija Mandić
autor-img 24KROZ7 09.01.2025. 16:05

Ministar vanjskih poslova, Ervin Ibrahimović, poručio je da najoštrije osuđuje čestitke upućene od strane predsjednika Skupštine Crne Gore, Andrije Mandića, povodom praznika koji je u Bosni i Hercegovini proglašen neustavnim. Ibrahimović ističe da ovakve čestitke, koje dolaze od najviših državnih zvaničnika Crne Gore, predstavljaju grubo narušavanje bilateralnih i dobrosusjedskih odnosa između Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Čestitke najviših državnih zvaničnika Crne Gore, pa time i predsjednika Skupštine, upućene povodom praznika koji je od strane Ustavnog suda nama susjedne i prijateljske Bosne i Hercegovine proglašen neustavnim, predstavljaju grubo narušavanje bilateralnih i dobrosusjedskih odnosa dvije države – naveo je Ibrahimović.

On je naglasio da poštovanje suvereniteta i integriteta međunarodno priznatih država, kao i odluka njihovih organa, predstavlja temelj dobrih bilateralnih odnosa. Ibrahimović je dodao da tendencija narušavanja tih odnosa nije u interesu Crne Gore, njene međunarodne pozicije i evropskih integracija.

Na kraju, Ibrahimović je postavio pitanje:

Koji je naš naredni međunarodni prijatelj i partner na redu za narušavanje odnosa i kome u prilog? – zaključujući da je njegova osuda, kao i osuda većinske Crne Gore, jasna u ovom slučaju.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku