Novi logo Skupštine Crne Gore, koji je prvi put predstavljen u oktobru tokom sjednice održane na Cetinju, sada je u holu crnogorskog parlamenta. Ovaj potez označava početak primjene novog vizuelnog identiteta Skupštine, koji je prema riječima predsjednika Skupštine, Andrije Mandića, usklađen sa Poslovnikom i rezultat je zajedničke odluke donijete u saradnji sa predstavnicima Generalnog sekretarijata Skupštine.
Mandić je na predstavljanju loga na Cetinju, 10. oktobra 2024. godine, istakao da novi vizuelni identitet odražava značaj i simboliku “reprezentativnog objekta zgrade nekadašnje Zetske banovine”. Ova zgrada, koja je bila sjedište najvažnijih institucija Republike Crne Gore, sada nosi i logo koji je, prema njegovim riječima, simbolički usmjeren ka priznavanju istorijskog značaja ovog mjesta.
– Na taj način želimo kao Skupština da uvažimo našu Prijestonicu, nas kao poslanike i da govorimo koliko je značajan i ovaj grad. Ovo će biti logo Skupštine, ova zgrada u kojoj danas zasijeda Skupština – izjavio je Mandić na Cetinju, naglašavajući da je cilj ovog loga da odaje poštovanje prijestonici i zgradi u kojoj su donošene ključne odluke za Crnu Goru, prije i nakon 1941. godine.
Međutim, ovaj potez nije prošao bez kritika. Opozicija je izrazila nezadovoljstvo, optužujući Mandića za zloupotrebu institucije Skupštine.
Komentariši