Poslanici opozicije nisu dozvolili predsjedniku Vlade Milojku Spajiću da se obrati novinarima u holu Skupštine.
Na pitanje poslanice Pokreta Evropa sad (PES) Branke Marković ko će Spajiću da zabrani, predsjednik Građanskog pokreta URA (URA) Dritan Abazović je rekao da će on.
Spajić je nakon toga napustio skupštinski hol.
Predsjednik URA Dritan Abazović saopštio je da je premijer Milojko Spajić nepoželjna osoba u parlamentu jer krši Ustav.
– Niko ko krši Ustav nije dobrodošao u zakonodavni dom koji je taj Ustav donio. Nema sjednica, nema ničega, dok se ne poništi odluka. Zajednički ćemo se suprotstaviti kršenju Ustava – kazao je Abazović novinarima u parlamentu.
Prethodno je predsjednik Skupštine Andrija Mandić prekinuo sjednicu na kojoj je Spajić trebalo da odgovara na poslanička pitanja jer poslanici opozicije nisu dozvoljavali rad.
Komentariši