Podgorička URA: Nasilje je neprihvatljivo, najoštrije osuđujemo fizički napad na odbornika Brkovića

post-img Foto: GP URA
autor-img 24KROZ7 04.06.2026. 09:39

Podgorički odbor URE najoštrije je osudio fizički napad na odbornika Milivoja Brkovića, pozvao na smirivanje tenzija i zatražio hitno procesuiranje odgovornih.

 – Najoštrije osuđujemo fizički napad na odbornika u Glavnom gradu Milivoja Brkovića. Svaki oblik nasilja je neprihvatljiv i predstavlja direktan udar na osnovne demokratske vrijednosti, vladavinu prava i fizičku bezbjednost svakog pojedinca – saopštili su iz podgoričkog odbora Građanskog pokreta URA.

Kako navode, političke i društvene razlike moraju se rješavati dijalogom, argumentima i kroz institucije sistema, a ne prijetnjama, uvredama ili fizičkim obračunima.

– Ovakvi incidenti narušavaju osjećaj sigurnosti građana i šalju lošu poruku društvu. Zbog toga je neophodno da svi politički subjekti i društveni akteri doprinesu smirivanju tenzija i stvaranju atmosfere međusobnog uvažavanja – istakli su iz podgoričke URE.

Oni su pozvali nadležne organe da hitno rasvijetle sve okolnosti ovog događaja i odgovorne procesuiraju u skladu sa zakonom, kako bi se poslala jasna poruka da nasilje neće biti tolerisano. Odborniku Brkoviću poželjeli su brz i uspješan oporavak.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku