Ministar javne uprave Maraš Dukaj oglasio se na društvenoj mreži Iks reagujući na izjave Andrije Mandića, lidera Nove srpske demokratije. U objavi koja je brzo privukla pažnju javnosti, Dukaj je oštro kritikovao, kako je naveo, „izvrtanje teza i ruganje javnosti“ koje dolazi sa Mandićeve strane.
– Nije Crnoj Gori do polemika, ali moram da reagujem na izvrtanje teza i ruganje javnosti koje je došlo sa adrese Andrije Mandića – napisao je Dukaj.
Ministar je istakao da albanska zajednica u Crnoj Gori nikada nije pravila slične provokacije kakve su, prema njegovim riječima, zabilježene u slučaju pripadnika Vojske Crne Gore.
– Albanci nigdje u Crnoj Gori nijesu izašli i kazali da je ovo Albanija, ni velika ni bilo koja drugo! Da to neko i pokuša, ne bismo ga podržavali – poručio je Dukaj.
On je podsjetio da je Crna Gora prije gotovo 15 godina zvanično priznala nezavisnost Kosova, ali je ukazao na problematično ponašanje crnogorskih vojnika koji su na teritoriji Kosova nosili poruke koje negiraju njegovu državnost.
– A pripadnici Vojske Crne Gore, otišli su u državu Kosovo – koju je Crna Gora zvanično priznala prije deceniju i po – ali sa natpisom da je Kosovo nešto drugo, a ne ono što po međunarodnim pravilima, i sopstvenom Ustavu, jeste – istakao je ministar.
Dukaj je zaključio oštrim tonom, poručujući da albanska zajednica u Crnoj Gori ne pada na političke manipulacije i „jeftine jadikovke“.
– Ne prolaze kod albanskog naroda više jeftine političke jadikovke iz zbirke građanskog evropejstva, posebno ne one koje dolaze od osvjedočenih nacionalista ma sa koje strane – naglasio je Dukaj.
Nije 🇲🇪 do polemika, ali moram da reagujem na izvrtanje teza i ruganje javnosti koje je došlo sa adrese Andrije Mandića:
– Albanci nigdje u Crnoj Gori nijesu izašli i kazali da je ovo Albanija, ni velika ni bilo koja drugo! Da to neko i pokuša, ne bismo ga podržavali!
– A…— Marash Dukaj (@mdukaj1) November 29, 2024
Komentariši