Izbornoj komisiji Glavnog grada i sekretaru Skupštine Milošu Giljenu stiglo je obavještenje da su Luka Rakčević, Vojislav Šimun, Tamara Tapušković, Branko Kovačević, Maida Gorčević i Danilo Šaranović podnijeli ostavke na funkciju odbornika u Skupštini Glavnog grada.
Tokom jučerašnjeg dana kružile su informacije i da Luka Rakčević napušta GP URA, što je on demantovao Gradskoj. Ostavke na mjesto odbornika u Skupštini Glavnog grada podnijete su Izbornoj komisiji Glavnog grada, a potvrdu je Gradskoj dao predsjednik Vladimir Filipović. Izborna komisija Glavnog grada danas će održati sjednicu na kojoj će izvršiti popunu upražnjenih odborničkih mjesta.
– Do ovog trenutka Izbornoj komisiji Glavnog grada pristigle su ostavke sljedećih odbornika: Luka Rakčević, Vojislav Šimun, Tamara Tapušković, Branko Kovačević, Majda Gorčević i Danilo Šaranović – kazao je Filipović.
Ovi odbornici, kako je dodao Filipović, podnijeli su ostavke zbog nespojivosti funkcija sa odborničkim mandatom. Odlazeći zamjenik gradonačelnice Podgorice Luka Rakčević, na polemike dijela javnosti da taj korak vodi ka napuštanju Građanskog pokreta URA, poručuje: “Glupost”.
– Ne pada mi na pamet da napuštam GP URA, niti da odstupam od principa na kojima URA počiva, a ostavku na odborničku funkciju sam podnio još 20. novembra, a zatim je samo ponovio nakon verifikacije mandata po instrukcijama Službe Skupštine Glavnog grada – kazao je Rakčević za Gradska.
Komentariši