Požar u Los Anđelesu, evakuisano više od 30 hiljada ljudi

post-img EPA-EFE/ALLISON DINNER
autor-img 24KROZ7 08.01.2025. 19:33

Guverner Kalifornije Gevin Njusom proglasio je danas vanredno stanje u okruzima Los Anđeles i Ventura, zbog šumskog požara koji je zahvatio prigradsko naselje Pacifik Palisads, zbog koga je naređena i evakuacija oko 30 hiljada ljudi.

Njusom je objavio i da je Kalifornija obezbijedila grant za pomoć u upravljanju požarom od Federalne agencije za upravljanje vanrednim situacijama (FEMA) kako bi se osigurala dostupnost vitalnih resursa za suzbijanje požara u Pacifik Palisadsu, objavljeno je na zvaničnoj internet stranci guvernera.

Prema pisanju američkih medija, kilometrima duž Bilevara Sanset nalaze se automobili koji su napušteni, nakon što su njihovi vlasnici bili prinuđeni da, zbog velike saobraćajne gužve, pješice napuste priobalno naselje koje se nalazi između Malibua i Santa Monike. Mnogi su u panici pored puta ostavljali automobile, koje su buldožeri morali da uklanjaju da bi mogle da prođu ekipe hitne pomoći, a priobalni put, kojim se ljudi evakuišu, je zakrčen.

Požar je izbio juče i brzo se proširio, a pokušavaju da ga ugase desetine vatrogasaca, koji koriste i helikoptere za gašenje požara.

U ovo doba godina, u toj oblasti duva vjetar poznat kao Santa Ana za koji meterolozi kažu da bi mogao da preraste u najgoru oluju u posljednjih deset godina, prenio je Glas Amerike.

Na snazi je upozorenje na vjetar koji je „opasan po život“.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku