Jutros je hrvatski ministar zdravlja Vili Beroš uhapšen u velikoj antikorupcijskoj akciji koju sprovode službenici policije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (PNUSKOK). Sa nalogom za pretres, policijski službenici su stigli na njegovu adresu i sproveli niz dokaznih radnji.
Prema prvim informacijama koje prenosi “Jutarnji list”, osim ministra, obuhvaćeno je i nekoliko visokopozicioniranih ljekara, uključujući direktore bolnica. Navodno su na meti istražitelja ugovori vezani za nabavku dualnih mikroskopa za neurohirurgiju, čije su cijene bile “debelo preplaćene”.
Iz kancelarije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) potvrđuju kako su današnja hapšenja rezultat opsežnih pretraga sprovođenih prethodnih mjeseci.
– Radnje se sprovode na području Zagreba i Skradina i odnose se na više osoba za koje postoji osnovana sumnja da su počinile koruptivna krivična djela – stoji u njihovom saopštenju.
Među uhapšenima je i profesor dr. sci. Krešimir Rotim, poznati neurohirurg iz Klinike za neurohirurgiju Kliničkog bolničkog centra Sestara milosrdnica, kojeg brani zagrebački advokat Ljubo Pavasović Visković.
Komentariši