Uhapšen načelnik beogradske policije Veselin Milić zbog istrage nestanka muškarca

post-img Foto: Amir Hamzagić (Nova.rs); Screenshot
autor-img 24KROZ7 15.05.2026. 11:57

Služba za suzbijanje kriminaliteta i Služba za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS uhapsile su načelnika Policijske uprave za grad Beograd Veselina Milića i odredile mu zadržavanje do 48 sati. Milić je ranije danas saslušan u vezi sa slučajem nestanka muškarca na Senjaku, prenosi RTS.

U nastavku akcije rasvjetljavanja okolnosti pod kojima je nestao A.N. 12. maja 2026. godine, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminaliteta i Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS lišili su slobode načelnika Policijske uprave za grad Beograd V.M., navodi se u saopštenju Tužilaštva.

Kako se dodaje, V.M. je određeno zadržavanje do 48 časova zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična djela Neprijavljivanje krivičnog djela i učinioca i Pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela. U tom roku biće priveden na saslušanje pred postupajućim javnim tužiocem. Kako saznaje RTS, uhapšeni pripadnici policije umiješani u slučaj nestanka muškarca članovi su obezbjeđenja Veselina Milića.

Tri policajca, vlasnik i konobar lokala na Senjaku, u kojem je posljednji put viđen A.N., koji je nestao 12. maja, uhapšeni su juče.

Prethodno su u tom slučaju uhapšena dvojica osumnjičenih za ubistvo. Pod optužbom da je donijela pištolj, uhapšena je i supruga osumnjičenog za ubistvo.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku