Uhapšeno 11 osoba zbog pada nadstrešnice u Novom Sadu, među njima i Goran Vesić

post-img Goran Vesić; Foto: Telegraf.rs
Vijesti 21.11.2024. 10:58

Jutros je u Beogradu uhapšeno ukupno 11 osoba zbog pada nadstrešnice na željezničkoj stanici, 1. novembra u Novom Sadu. Više javno tužilaštvo saopštilo je da su hapšenja izvršena zbog postojanja osnova sumnje da su osumnjičeni učinili ozbiljna krivična djela koja mogu biti kažnjena zatvorskom kaznom od dvije do 12 godina. Istraga je usmjerena na okolnosti nesreće u kojoj je život izgubilo 15 osoba.

Među uhapšenima su i bivši ministar građevinarstva u Srbiji, Goran Vesić, kao i Jelena Tanasković, bivša direktorica „Infrastrukture željeznice Srbije“, Nebojša Šurlan, bivši direktor iste institucije, te Anita Dimoski, pomoćnica ministra za željeznički saobraćaj. Iako je Više javno tužilaštvo objavilo imena uhapšenih, Vesić je u izjavi za medije demantovao navode da je uhapšen, tvrdeći da se on dobrovoljno odazvao pozivu policije.

Prema saopštenju Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, hapšenja su izvršena nakon što je obavljena detaljna analiza dokumentacije, obavljen veliki broj razgovora sa građanima, a takođe je sprovedeno vještačenje kako bi se utvrdili uzroci i okolnosti pada nadstrešnice. Istraga je uključivala i vještačenje građevinskih stručnjaka koji su pomogli u razjašnjavanju tehničkih faktora koji su doveli do tragičnog incidenta.

Tužioci su saopštili da su, po nalogu Višeg javnog tužilaštva, uhapšeni sledeći osumnjičeni:

Goran Vesić (G.V.), Jelena Tanasković (J.T.), Nebojša Šurlan (N.Š.) i Anita Dimoski (A.D.) koji se sumnjiče za izvršenje krivičnog djela Teško djelo protiv opšte sigurnosti iz člana 288 stav 2 Krivičnog zakonika u vezi sa krivičnim djelom Izazivanje opšte opasnosti iz člana 278 stav 3 u vezi sa stavom 2 Krivičnog zakonika.

S.N., M.J., LJ.M.M., M.S., D.J., M.G. i D.T. koji se sumnjiče za izvršenje krivičnog djela Teško djelo protiv opšte sigurnosti iz člana 288 stav 2 Krivičnog zakonika u vezi sa krivičnim djelom Nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova iz člana 281 stav 1 Krivičnog zakonika.

Pad nadstrešnice u Novom Sadu izazvao je veliku tragediju, kada je tokom rušenja petnaest osoba stradalo, a nekoliko drugih je povređeno. Nadstrešnica, koja je dio infrastrukture željezničke stanice, srušila se iz nepoznatih razloga.

Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić obratio se javnosti putem svog Instagram profila:

Nisam uhapšen, dobrovoljno sam se odazvao pozivu policijskih službenika sa kojima sam došao u Novi Sad i stavio se na raspolaganje istražnim organima kako bi do kraja bile istražene sve okolnosti koje su dovele do nesreće u Novom Sadu. Uvijek ću, kao i do sada, biti na raspolaganju nadležnim organima i dokazaću da ne snosim krivičnu odgovornost za ove tragične događaje–  napisao je Vesić.

Vesić je dodao da će o daljem razvoju situacije sa javnošću komunicirati njegova advokatska kancelarija koja ga zastupa u ovom predmetu.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku