Ove nedjelje za 24kroz7 (anti)preporuke donosi Ksenija Pavićević, studentkinja doktorskih studija hemije na Hemijskom fakultetu i istraživačica pripravnica na Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju u Beogradu.
– Šta čitate ovih dana, a šta biste preporučili našoj čitalačkoj publici?
U poslednje vrijeme najviše američku književnost, trenutno čitam Teodora Drajzera – Američka tragedija, a sljedeći na redu je Ficdžerald i Veliki Getsbi, po ko zna koji put. Često se vraćam klasicima, koje sam čitala kao mlađa i dosta ih drugačije doživljavala nego sad. Interesantna priča koju sam preporučivala i svojim prijateljima je “Dok se kafa ne ohladi” – Tošikazu Kavaguči i od istog autora Za sreću je dovoljna šoljica kafe, a ko je za nešto laganije simpatična je i Komo od Srđana Valjarevića.
– Koji film ste posljednji pogledali, a koji smatrate izborom za dobro provedeno veče?
Vrlo rijetko imam strpljenja da sjednem i odgledam cijeli film, ali posljednji koji sam odgledala je Carry On, na Netflixu. U poslednje vrijeme se trudim da gledam što više domaćih kultnih filmova, pa mislim da je Profesionalac dobar izbor za fino provedeno veče.
– Koji album ili izvođača volite da slušate ovih dana, ali i inače?
U mojoj plejlisti ima baš svačega, ali obično ne slušam cijele albume nego skinem samo poneku pjesmu koja mi se svidi. To je skoro uvijek nešto od Weeknd-a, Daft Punk, Doris Dragović, a uz momka sam počela da slušam i Johnny Cash-a.
– Koju ste seriju posljednju bindžovali, a koju biste mogli uvijek iznova da gledate?
Skoro sam odgledala Nobelovca i Sablju, a od serija koje imaju više sezona Only Murders in the Building. Uvijek bih mogla da gledam iznova (a to i radim) Modern Family i Gilmore Girls – njih upalim onako u pozadini, dok čistim ili lakiram nokte.
– Koje onlajn naloge na društvenim mrežama najviše pratite i zbog čega?
Rekla bih da pratim najviše kafića, pozorišta, muzeja, iz praktičnih razloga, da uvijek imam da predložim gdje da se ide. Osim toga, na Instagramu volim da pratim i podržim neke manje i veće domaće modne brendove, tipa mirka_withlove, thejetsetclubshop, mimnajt, remakehome… Zapratim i dosta ljudi čiji mi se stil oblačenja sviđa, da služe kao inspiracija.
– Preplavljeni smo sadržajem. Šta biste posavjetovali naše čitaoce da zaobilaze ovih dana?
Na mrežama – izbjegavati sve influensere koji ne nude ništa konkretno! Mislim da za pametnu i ambicioznu mladu osobu ne može biti ni od kakve koristi da gleda na šta drugi troše novac, kako provode (ne)radne dane i ko im sponzoriše koje putovanje.
Mišljenja i stavovi objavljeni u rubrici "Stav" nijesu nužno i stavovi redakcije 24kroz7
Komentariši