Joko ono, rasturač seoske grupe

post-img Ilustracija
autor-img Piše: Neda Koprivica 14.11.2024. 10:00

Sve li na hranu mislimo, koliko smo time opterećeni, sva silo od neba. Druge zemlje misle o kulturi, đe će otić i prošetat, šta novo naučit il viđet. Mi vala ne, no kako ćemo se bolje najes do iza oba uva, i prileć. Vidi nam se po ministrima, a su na funkcije dopali, odma su se tries kila zdebljali. Dati, prije nijesu imali toliki izbor. A kad teletina viri ispod sača, nema toga ko bi joj odolio, da se ne lažemo.

Navadiš se, pa onda se ne moš odbit. Nije vala zbog tolikih para, no nam je zbog njihovog zdravlja.

Da nam neđe ne prepuknu!

Seoski ministar ti se tako lijepo uklopio, sve mu je vala agrarno. I pojava i razmišljanje. Rekli bi pravi izbor. A bogami nije. Ljepše bi se u turizam snaša. On ti turiste obožava, ma sve bi im džabe dao, drža bi ih mjesece kod nas, da se mnogo ne potroše. Za nas ti ga nije briga, no možemo sve trpjet. To je taj sportski duh, pa nas kroz muke ojačava.Ništa nije bez neke!
Ne zna đe će prije, hoće li kakve tendere raspisivat, prijatelji da mu pomognu, il će sela obilazit. Njemu ti mozak radi dvjesta na sat, ni da je domaći Ajnštajn, pa ti odma ima spremna ad koh rešenja. Zna on sve , no se pravi. Stalno ima neku igru riječi, ka svi umni ljudi. Ništa ne kaže kako treba, a sve ti je reka!

Da se treba đe pobit, kakvo zmajevo gnijezdo branit, ne bi ga boljeg imalo. I spremnijeg.

No i ovi stočari nikakvi. Malo im se pomaže te se bogate, bez mnogo muke, no im i krave nabavljaju. I to ne bilo kakve, već holanđanke i belgijanke! S pedigreom. Da ih po vas dan od ljepote gledaš. Uredne, po poslednjoj modi. Ponadasmo se dako nam pređe što gospodsko od njih, ali kakvi. Sve ti vala pokvarimo, pa i krave uvozne. Toliko su nam službe napredovale, da karantin nama ne treba, ni pregledi. Na gomilu ih stavili, pa su zbog promjene klime, preladile. Navukle neki kju virus. Ništa strašno, čim su ih slabe po zemlji podijelili. Ko će priznat da ih nijesu imali kad inhalirat, čaja skuvat. One jadne nenavikle na čist vazduh, pa se odma, a su ušle, oštetile. Neka no i druge zaraziše.

Nasta haos od groznice, a narod vazda sve preuveliča. Što će Joko, kod njih na selu nijesu bile uvozne, pa ne zna rukovat snjima!

Da su se kakve patike odlijepile, zna bi šta mu je činjet.

Ovako, raspade se seoska grupa, ne zbog ljubavi, no radi neznanja! Upleka i turizam, te su uvozne krave proputovale pola države, sve bez pare i dinara. Naši negostoprimljivi, branili se to što su snage imali. Vazda smo strance samo voljeli u prolazu, a ne da nam ostaju.

Mišljenja i stavovi objavljeni u rubrici "Stav" nijesu nužno i stavovi redakcije 24kroz7

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku