Black Sabbath ponovo vlasnik ranih demo snimaka

post-img -EPA/BALAZS MOHAI
autor-img 24KROZ7 29.04.2026. 17:03

Članovi benda Black Sabbath ponovo su stekli vlasništvo nad demo snimcima iz 1969. godine, nastalim dok su nastupali pod imenom Earth.

Pravni spor izbio je nakon najave objavljivanja kompilacije Earth: The Legendary Lost Tapes, koja je trebalo da sadrži rane snimke benda. Projektu se usprotivila Šeron Ozborn, tvrdeći da članovi benda nisu dali saglasnost niti su imali uvid u materijal.

Nakon višemjesečnih pregovora postignut je dogovor sa bivšim menadžerom Džimom Simpsonom, pa su Šeron Ozborn, Toni Ajomi, Gizer Batler i Bil Vord ponovo preuzeli kontrolu nad snimcima.

Iako izdanje za sada neće biti objavljeno, iz benda poručuju da će naknadno odlučiti šta će uraditi sa materijalom.

Komentariši

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Neophodno je ispuniti sva polja označena sa *

Prije pisanja komentara molimo da se upoznate sa Pravilima komentarisanja.


Sačuvaj moje podatke na ovom pregledniku