Članovi benda Black Sabbath ponovo su stekli vlasništvo nad demo snimcima iz 1969. godine, nastalim dok su nastupali pod imenom Earth.
Pravni spor izbio je nakon najave objavljivanja kompilacije Earth: The Legendary Lost Tapes, koja je trebalo da sadrži rane snimke benda. Projektu se usprotivila Šeron Ozborn, tvrdeći da članovi benda nisu dali saglasnost niti su imali uvid u materijal.
Nakon višemjesečnih pregovora postignut je dogovor sa bivšim menadžerom Džimom Simpsonom, pa su Šeron Ozborn, Toni Ajomi, Gizer Batler i Bil Vord ponovo preuzeli kontrolu nad snimcima.
Iako izdanje za sada neće biti objavljeno, iz benda poručuju da će naknadno odlučiti šta će uraditi sa materijalom.
Komentariši